Jest to typowy cashback – część pieniędzy za zakupy wraca do nas. Należy jednak pamiętać o tym, że to nie jest dane na zawsze i przy każdej płatności. Oferty są ograniczone czasowo i skonkretyzowane pod kątem rodzaju i miejsca zakupów, wydanej kwoty oraz tego, czy https://www.dowjonesrisk.com/dlaczego-ja-do-tej-pory-zarowno-w-sprzedazy-detalicznej-akcje/ zwrot będzie procentowy, czy kwotowy. Na korzyść Visy przemawia fakt pojedynczego przewalutowania w wypadku transakcji z wykorzystaniem mniej popularnych walut, jak forint węgierski. Kiedy płacimy w tej walucie, Visa przelicza kwotę bezpośrednio ze złotówek.
Obecnie jest już sporo banków, które oferują konta walutowe i nie pobierają opłat za ich prowadzenie. W większości przypadków jednak pobierają opłatę za kartę oraz za płatności z jej użyciem. Opłata za przewalutowanie nie jest stała i zależy od banku, który wydał kartę. Zarówno Visa, jak i Mastercard, nie pobierają bezpośrednio takiej opłaty od klientów – to banki decydują o wysokości tej opłaty i informują o niej w swoim cenniku.
Rozliczanie transakcji z użyciem karty Visa
Jeśli wyjeżdżacie za granicę raz w roku na wakacje, a wasze wydatki są raczej przewidywalnej wielkości, nie ma co sobie zawracać głowy wyliczeniami. Ale już w przypadku większej ilości wojaży albo dłuższym Za pomocą zakładki aby zorganizować swoje dokum pobycie poza granicami Polski warto postarać się o kartę, która będzie rozliczana w tamtejszej walucie albo kartę wielowalutową. Te oferowane w naszym kraju operują maksymalnie w czterech walutach, tj.
To właśnie może mieć kluczowy wpływ na finalne koszty transakcji. W tym przypadku, różnice praktycznie nie występują, poza nazewnictwem. System płatności zbliżeniowych dodany do kart Mastercard to popularny Paypass, podczas gdy karty Visa korzystają z systemu Paywave. W obu przypadkach, transakcji bez potwierdzenia kodem PIN, można dokonywać dla kwoty do 100 zł. Ci, którzy w swoich portfelach noszą kartę Visa, mogą korzystać z programu Visa Oferty.
Mastercard i Visa – elementy wspólne
Wtedy kartę otrzymujemy całkowicie za darmo, co zapewne jest wynikiem coraz większej konkurencji na rynku usług bankowych. Oczywiście karty dodatkowe, czyli debetowe i kredytowe częściej bywają obarczone dodatkowymi opłatami, ale i tu zdarza się, że bank robi ukłon w stronę klienta, oferując je również za darmo. Jeśli jednak szukamy lepszej karty do płatności za granicą, lepiej może sprawdzać się Visa. Podczas płatności kartą dochodzi bowiem do pojedynczego przewalutowania transakcji w polskich złotych. Ostateczny koszt transakcji zależy od oferty naszego banku. Zastanawiasz się, czy wybrać kartę płatniczą Visa czy Mastercard?
- Aczkolwiek wydaje się, że są to obecnie najwięksi gracze na rynku.
- Mastercard i Visa dbają również o bezpieczeństwo swoich klientów podczas realizowania zakupów internetowych – stosują różne zabezpieczenia, dzięki którym transakcja musi być autoryzowana np.
- Są jednak osoby, które przykładają wagę do tego, co sponsoruje lub wspiera dana marka.
- Na wstępie należy zaznaczyć, że to, jaką kartę posiadamy, ma najmniejszy wpływ na przewalutowanie.
- Bezcenne Chwile to program, w którym zbierasz punkty za płatności w przypadku kart Mastercard, następnie wymieniasz je na nagrody.
- W przeciwnym wypadku płacenie za granicą kartą MasterCard jest o wiele bardziej kosztowne niż w przypadku Visy, bo prowizje oscylują między 2 a 6%.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która karta jest lepsza do płatności za granicą – Visa czy Mastercard. Wszystko zależy od konkretnych warunków ustalanych przez bank, który wydał kartę, np. Z tego powodu zawsze warto sprawdzić te informacje przed wyjazdem.